Mimo tego, że staramy się dbać o nasze zdrowie każdego dnia, to na wiele kwestii zdrowotnych nie mamy żadnego wpływu. Czasem to uwarunkowania genetyczne nas przytłaczają, czasem tryb życia jaki prowadzimy. W związku z tym pojawiają się u nas różne schorzenia, dolegliwości i problemy zdrowotne. One z kolei uprzykrzają nam życie i sprawiają, że nawet najprostsze czynności są dla nas bardzo trudne i męczące. Szczególnie osoby prowadzące siedzący tryb życia narzekają na problemy zdrowotne, głównie związane z kręgosłupem.

Co niekorzystnie wpływa na kręgosłup?

Kręgosłup jest taką częścią ciała, która jest narażona na różne dolegliwości. Najgorszym wrogiem kręgosłupa jest siedząca praca albo prowadzenie siedzącego trybu życia. Zbyt mała aktywność fizyczna, wymuszona pozycja siedząca przez wiele godzin, bardzo źle wpływają na kształt i elastyczność kręgosłupa. Problemy z kręgosłupem zaczynają się od zwykłych bólów pleców, z czasem jednak ból nasila się na tyle, że konieczna jest pomoc medyczna. Każdy kto ma problemy z kręgosłupem może też mieć problemy z poruszaniem się, wyprostowaniem, wsiadaniem i wysiadaniem z samochodu. Jak więc można zauważyć, takie problemy zdrowotne mogą mocno uprzykrzyć życie. W wielu przypadkach konieczne jest leczenie specjalnymi metodami, bo nie zawsze leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne cokolwiek dają.

Specjalna terapia na kręgosłup

Schorzenia kręgosłupa zwykle można wyleczyć, konieczna jest jednak systematyczna praca z rehabilitantem i stosowanie się ściśle do jego zaleceń. Wśród różnych terapii leczenia kręgosłupa na szczególne wyróżnienie zasługuje fizykoterapia. To szczególna forma leczenia, w której stosuje się różne zewnętrzne bodźce w celu poprawienia stanu kręgosłupa i wyleczenie różnych jego dolegliwości. W fizykoterapii stosuje się metodę leczenia prądem, światłem i innymi bodźcami. Udowodniono , że techniki te są bardzo skuteczne i szybko przynoszą zadowalające efekty leczenia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej rehabilitantów zleca takie terapie osobom w każdym wieku, często także w przypadkach gdy inne metody leczenia zawiodły. Oczywiście każdy taki zabieg musi być wykonany przez wykwalifikowanego rehabilitanta, który ma wiedzę i doświadczenie.

Co może wyleczyć fizykoterapia?

Za pomocą fizykoterapii można wyleczyć wiele schorzeń i dolegliwości bólowych. Zazwyczaj leczy się w ten sposób bóle kręgosłupa , ale można taką technikę leczenia zastosować też w przypadku bólów miednicowych, bólów kolana, ramion, bólów kostno stawowych i innych. Taka forma terapii jest słynna na całym świecie, bo jest bardzo skuteczna. Każdy gabinet fizjoterapeutyczny w którym takie zabiegi mają być wykonywane, musi się zaopatrzyć w profesjonalny sprzęt. Każdy taki sprzęt musi mieć specjalny certyfikat i może być obsługiwany tylko przez osobę posiadającą specjalne uprawnienia. Zabiegi te są w pełni bezpieczne i wpływają korzystnie na zdrowie i kondycję. Są jednak choroby, które są przeciwskazaniem do wykonywania takich zabiegów.